اخبار صنعت

Ningbo Hanson Communication Technology Co., Ltd. صفحه اصلی / اخبار / اخبار صنعت / انواع کابل RF: راهنمای عملی برای سبک های کواکسی، افت سیگنال و انتخاب

انواع کابل RF: راهنمای عملی برای سبک های کواکسی، افت سیگنال و انتخاب

Ningbo Hanson Communication Technology Co., Ltd. 2026.11.04
Ningbo Hanson Communication Technology Co., Ltd. اخبار صنعت

یک جامپر 1 متری RG58 برای شما حدود 1 دسی بل در 2.4 گیگاهرتز هزینه دارد که تقریباً 20 درصد برق مصرفی است. هیچ چیز دیگری در مونتاژ تغییر نکرد - فقط نوع کابل تغییر کرد.

به همین دلیل است که خانواده کابل ها معمولاً اولین تصمیمی است که هنگام مقایسه انواع کابل RF ارزش درستی را دارد. امپدانس تصمیم می‌گیرد که کابل مجاز به اتصال به چه چیزی باشد، ساخت و ساز تعیین می‌کند که چه مقدار سیگنال به انتهای انتهایی برسد، و رابط کانکتور فرکانسی را که مجموعه نهایی می‌تواند حمل کند، محدود می‌کند. آنچه در ادامه می‌آید نشان می‌دهد که چگونه خانواده‌ها با هم تفاوت دارند، اعداد برگه داده واقعاً به چه معنا هستند و سفارش‌ها اغلب اشتباه می‌شوند.

انواع اصلی کابل RF، مقایسه شده است

تقریباً هر کابل کاتالوگ در یکی از پنج خانواده قرار می گیرد. آنها در گزینه‌های امپدانس و کانکتور با هم همپوشانی دارند، بنابراین تفاوت‌های واقعی به کاهش برای یک قطر معین، میزان سفت خم کردن آنها و اینکه آیا مسیر مجدداً تغییر می‌کند یا خیر کاهش می‌یابد.

تضعیف شاخص در 1 گیگاهرتز برای خانواده های معمولی 50 اهم. مقادیر با قطر، دی الکتریک و سازنده تغییر می‌کنند، بنابراین در برگه اطلاعات تامین‌کننده تأیید کنید.
خانواده اندازه های معمولی افت در 1 گیگاهرتز (dB/m) بهترین مناسب برای مبادله اصلی
انعطاف پذیر (به سبک RG) RG316، RG58، RG213، 1.9-10.3 میلی متر 0.3-1.2 نیمکت پرش، دویدن کوتاه، وصله آزمایشگاهی بیشترین تلفات برای یک قطر معین
انعطاف پذیر کم تلفات 0.240 اینچ، 0.400 اینچ، فوم یا هوا 0.1-0.45 فیدرهای آنتن، اجراهای داخل ساختمان ژاکت سفت تر، شعاع خم گسترده تر
نیمه سفت 0.047–.250 اینچ، PTFE جامد، لوله مسی 0.2-1.2 مسیرهای فاز بحرانی، مسیریابی داخلی متراکم پس از شکل‌گیری نمی‌توان مسیریابی مجدد کرد
سازگار 0.086–.250 اینچ، قابل شکل دهی با دست 0.25-1.0 محفظه های تنگ، مسیریابی نمونه اولیه قابلیت تکرار کمتر، عمر انعطاف پذیری کوتاه تر
راه راه (خط سخت) 1/2 اینچ، 7/8 اینچ 0.05-0.15 فیدرهای طولانی، قدرت بالا، دویدن در فضای باز شعاع خم و هزینه اتصال

در طول 10 متر در 2 گیگاهرتز، RG58 تقریباً 9 دسی بل را از دست می دهد، در حالی که 0.240 در کابل کم تلفات حدود 3 دسی بل را از دست می دهد. این شکاف از دی الکتریک و سپر می آید، نه از مس.

امپدانس اول است: 50 یا 75 اهم

دو امپدانس تقریباً تمام کارهای RF را پوشش می دهند و قابل تعویض نیستند.

50 اهم

  • بی سیم، رادار، جی پی اس، ابزارآزمایی
  • استاندارد برای رابط های SMA، N، TNC و 2.4 میلی متر
  • پیش فرض برای هر چیزی که سیگنال مدوله شده را حمل می کند

75 اهم

  • پخش ویدئو، CATV، توزیع IF ماهواره ای
  • رایج در کانکتورهای BNC و F
  • نوع N به ندرت در 75 اهم تولید می شود

دوشاخه 75 اهم در جک 50 اهم به طور کامل خراب نمی شود - منعکس می شود. اتصال تلفات برگشتی را اضافه می کند، منبع بار بدتری را مشاهده می کند، و یک جارو موجی را نشان می دهد که اغلب به کابل سرزنش می شود. اشتباه کردن با BNC آسان‌تر است، جایی که نسخه‌های 50 و 75 اهم از بیرون یکسان به نظر می‌رسند و فقط در دی الکتریک و پین مرکزی متفاوت هستند.

داخل کابل: چهار لایه، چهار کار

هر لایه تعداد متفاوتی را روی دیتاشیت جابجا می کند، به همین دلیل است که دو کابل با امپدانس یکسان می توانند رفتار بسیار متفاوتی داشته باشند.

1 2 3 4 1 ژاکت 2 سپر 3 دی الکتریک 4 هادی
نمای بریده کابل کواکسیال: دی الکتریک ضریب تلفات و سرعت را تنظیم می کند، سپر نشتی و غربالگری را تنظیم می کند.
  • هادی مرکزی: مس جامد برای کمترین تلفات و فاز پایدار. سرگردان برای زندگی انعطاف پذیر.
  • دی الکتریک: پلی اتیلن جامد (ضریب سرعت حدود 0.66) ارزان و پایدار است، پلی اتیلن فوم شده (0.80-0.88) تلفات را کاهش می دهد اما نرم تر است، PTFE جامد (حدود 0.70) گرما را تحمل می کند و مناسب سازه های نیمه سفت است.
  • سپر: یک قیطان 90 تا 95 درصد پوشش می دهد، در حالی که فویل به علاوه قیطان به پوشش کامل نزدیک می شود و غربالگری را در فرکانس بالا بهبود می بخشد - به قیمت سفتی.
  • ژاکت: PVC در داخل ساختمان، FEP برای مقاومت در برابر دما و مواد شیمیایی، TPU برای سایش در فضای باز.

ضریب سرعت کالایی است که خریداران اغلب از آن صرف نظر می کنند. یک کابل پلی اتیلن جامد با ضریب 0.66 از نظر الکتریکی 1.5 برابر طول فیزیکی آن است، بنابراین 3 متر کوآکس مانند 4.5 متر فضای آزاد رفتار می کند. این برای جفت‌های همسان فاز، خطوط تأخیر و مهار آنتن‌ها اهمیت دارد، جایی که دو کابل با طول فیزیکی برابر در صورت متفاوت بودن دی‌الکتریک‌هایشان همچنان می‌توانند از مرحله خارج شوند.

خواندن ارقام ضرر بدون گول خوردن

تضعیف برگه داده بر روی یک آنالایزر جارو شده در دمای اتاق به بارهای 50 اهم منطبق اندازه‌گیری می‌شود و بر حسب دسی‌بل در هر 100 فوت یا دسی‌بل در هر 100 متر ذکر می‌شود. تبدیل واحد جایی است که اشتباهات رخ می دهد: 0.5 dB/100 ft همان کابل 1.6 dB/100 m است، با این حال این دو عدد در یک برگه نقل قول از هم دور به نظر می رسند.

RG58 (5 میلی متر) 0.66 نیمه صلب 0.141 اینچ 0.40 RG213 (10 میلی متر) 0.33 کم ضرر 0.240 اینچ 0.21 کم تلفات 0.400 اینچ 0.14 راه راه 1/2 اینچ 0.07 0 0.2 0.4 0.6
تضعیف نشانگر در 1 گیگاهرتز، دسی بل بر متر. ارقام مقادیر معمول منتشر شده هستند و بر اساس تحمل و ساختار متفاوت هستند.
1.8 1.2 0.6 0 0.5 1 2 4 6 RG58 RG213 0.400 در کم ضرر
میرایی در مقابل فرکانس، بر حسب دسی بل بر متر، با فرض افزایش تلفات با جذر فرکانس.

تلفات تقریباً با جذر فرکانس افزایش می‌یابد، بنابراین کابلی که در فرکانس 1 گیگاهرتز است حدود 2.4 برابر تلفات بیشتری در 6 گیگاهرتز دارد. اگر پیوند با فرکانس 3.5 گیگاهرتز اجرا می شود، به جای شماره تیتر، میرایی را در فرکانس 3.5 گیگاهرتز درخواست کنید و تحمل را تأیید کنید - به علاوه یا منفی 5٪ بین لات های تولید طبیعی است.

Super Low-Loss Flexible RF Cable Assembly مونتاژ کابل RF انعطاف پذیر فوق کم تلفات مونتاژ از قبل خاتمه یافته برای پیوندهای فرکانس بالا، ارائه تلفات درج بسیار کم و عملکرد فاز پایدار در جایی که هر دسی بل اهمیت دارد. مشاهده محصول →

وقتی هر دهم دسی بل حساب می‌شود، یک مجموعه انعطاف‌پذیر فوق‌العاده کم تلفات از قبل خاتمه یافته، هم چین خوردگی و هم حدسیات را از آن محاسبه حذف می‌کند.

رابط های رابط سقف را تنظیم می کنند

رابط مونتاژ را درپوش می‌بندد. یک کابل با پایانه SMA 40 گیگاهرتز را تنها به این دلیل که کواکسن رتبه‌بندی بالاتری دارد، ارائه نمی‌کند - حد بالای کانکتور حاکم است و راه‌اندازی به برد یا ماژول آن نیز به همین ترتیب است.

حداکثر فرکانس کاری معمولی برای رابط های معمولی 50 اهم. محدودیت واقعی به بدنه اتصال دهنده خاص، کابل و راه اندازی بستگی دارد.
رابط حداکثر معمولی جفت شدن کابل های رایج یادداشت ها
BNC 4 گیگاهرتز RG58، RG174 کوپلینگ سرنیزه، وصله سریع آزمایشگاهی
TNC 11 گیگاهرتز RG58، RG316 نوع BNC رزوه ای، در زیر لرزش بهتر است
نوع N 11-18 گیگاهرتز 0.400 اینچ، 1/2 اینچ موجدار فیدرهای فضای باز، با قدرت متوسط
SMA 26.5 گیگاهرتز 0.141 در نیمه صلب، RG316 رایج ترین رابط مایکروویو
2.4 میلی متر 50 گیگاهرتز 0.086 اینچ، 0.141 اینچ تست دقیق، پورت های ابزار
1.85 میلی متر 67 گیگاهرتز 0.047–.086 اینچ ابزار و ماژول های فرکانس بالا

ابتدا رابط را انتخاب کنید، سپس کابلی که با آن مطابقت دارد. هر بدنه کانکتور برای محدوده مشخصی از قطر کابل ماشین کاری شده است، بنابراین کانکتوری که برای RG58 ساخته شده است روی 0.240 در کابل کم تلفات قرار نمی گیرد، حتی اگر هر دو 50 اهم باشند.

SMA RF Coaxial Connector Series سری اتصال دهنده کواکسیال SMA RF کانکتورهای رشته‌ای 50Ω که DC–26.5 گیگاهرتز را پوشش می‌دهند، با انواع نر و ماده و جداول سازگاری کابل برای تطبیق رابط‌ها با مجموعه‌ها. مشاهده محصول →

SMA همچنان به عنوان نیروی کار روی نیمکت و مایکروویو باقی می ماند، به همین دلیل است که در بسیاری از مجموعه هایی که ما می سازیم ظاهر می شود.

مطابقت کابل با کانکتور و کار

اکثر آرگومان های انتخاب پس از نامگذاری برنامه ناپدید می شوند. این جفت ها اکثر سفارشات را پوشش می دهند:

  • نیمکت و آزمایشگاه، زیر 1 متر: RG316 یا RG58 با SMA. چند دهم دسی بل به سختی در کنار انعطاف پذیری و هزینه اهمیت دارد.
  • فیدر در فضای باز، 10 تا 50 متر: 0.400 در کم تلفات یا 1/2 در موجدار با نوع N. ضد آب و هوای اتصال بیش از 0.3 دسی بل گذشته اهمیت دارد.
  • مهار فاز بحرانی: کابل نیمه صلب یا منعطف که به عنوان یک مجموعه منطبق با فاز با تحمل اعلام شده بر حسب درجه در فرکانس مشخص شده عرضه می شود.
  • سایت‌های کم PIM: مجموعه‌هایی که توسط مقدار PIM تحت آزمایش دو رنگ مشخص می‌شوند، معمولاً در حدود -150 dBc، به جای از دست دادن درج صرف.
  • حاشیه، خلاء یا مرز فشار: کانکتورهای مهر و موم شده و مهر و موم شیشه به فلز که در آن اتصال باید فشار و همچنین سیگنال را نگه دارد.

اگر چین و چروک در داخل خانه عملی نباشد، مجموعه‌های از قبل بسته‌شده تست شده و برچسب‌گذاری شده وارد می‌شوند. این نمای کلی از کاری که مجموعه های کابل RF انجام می دهند چک های اضافی همراه با آنها را پوشش می دهد.

N-Type RF Coaxial Connector Series سری اتصال دهنده کواکسیال RF نوع N کانکتورهای رشته‌ای 50Ω و 75Ω با رتبه‌بندی DC–18 گیگاهرتز و DC–3 گیگاهرتز، مناسب برای فیدرهایی که با آب و هوا، گشتاور و جفت‌گیری مکرر مواجه هستند. مشاهده محصول →

برای اجراهای فیدر، بدنه نوع N معمولاً بخش تعیین کننده از صورتحساب مواد است، زیرا باید از آب و هوا، گشتاور و جفت گیری مکرر دوام بیاورد.

پنج جزئیاتی که باعث دوباره کاری می شود

  1. ترکیب dB/100 ft و dB/100 m در همان برگه مقایسه. اول همه چیز را تبدیل کنید، سپس مقایسه کنید.
  2. نقل قول یک جفت منطبق بر اساس طول به تنهایی. ضریب سرعت نیز باید مطابقت داشته باشد، یا این جفت فقط در یک فرکانس مطابقت دارد.
  3. سفارش کانکتور بدون بررسی گروه کابل آن. دیتاشیت انواع کابل هایی را که بدنه برای آنها ماشین کاری شده است فهرست می کند.
  4. نادیده گرفتن شعاع خم. پیچ خوردگی امپدانس را برای همیشه تغییر می دهد. کابل‌های انعطاف‌پذیر معمولاً ده برابر قطر خارجی هستند.
  5. عدم اعلام دما و ورود. یک ژاکت PVC در داخل خانه خوب است و انتخاب ضعیفی روی دکل است، در حالی که FEP یا TPU معمولاً هزینه بسیار کمی دارند.

سوالات متداول

انواع مختلف کابل کواکسیال چیست؟

انواع اصلی کابل‌های RF به سبک RG انعطاف‌پذیر، انعطاف‌پذیر کم تلفات، خط سخت نیمه سخت، منطبق‌پذیر و موجدار هستند که هر کدام دوباره بر اساس امپدانس و قطر تقسیم می‌شوند.

آیا 50 اهم بهتر از 75 اهم است؟

هیچ کدام بهتر نیست. 50 اهم مناسب بی سیم، رادار و تجهیزات تست. 75 اهم مناسب توزیع ویدئو و CATV است. اختلاط این دو باعث ایجاد انعکاس در مفصل می شود.

تفاوت RG58 و RG316 چیست؟

هر دو کابل انعطاف پذیر 50 اهم هستند، اما قطر RG316 با دی الکتریک PTFE حدود 2.5 میلی متر است، در حالی که RG58 با PE جامد تقریباً 5 میلی متر است. RG316 سفت تر خم می شود و در هر متر مقدار بیشتری از دست می دهد.

کدام نوع کابل RF کمترین تلفات را دارد؟

خط سخت راه راه بزرگ پایین ترین است، معمولاً زیر 0.15 دسی بل در متر در 1 گیگاهرتز. در بین کابل های کوچک، 0.400 در انعطاف پذیر کم تلفات معمولاً انتخاب عملی است.

آیا می توانم از کانکتور SMA روی کابل RG58 استفاده کنم؟

فقط با بدنه کانکتوری که برای آن گروه کابل ماشین کاری شده است. SMA در چندین اندازه برای قطرهای مختلف ساخته شده است و اندازه نامناسب به درستی چین خورده یا امپدانس را حفظ نمی کند.

مجموعه کابل کم PIM برای چه مواردی استفاده می شود؟

مجموعه‌های کم PIM در جایی استفاده می‌شوند که سیگنال‌های ضعیف یک سایت را با فرستنده‌های قوی، مانند تاسیسات سلولی، به اشتراک بگذارند. آنها درون مدولاسیون غیرفعال را زیر یک حد مشخص، معمولاً در حدود -150 dBc نگه می دارند.

به دنبال فرصت تجاری هستید؟

درخواست تماس امروز